Mūsų darbo laikas:
I-V      8:00-19:00
   VI-VII     nedirbame
 Registruokitės tel. Nr.:
+370 41 43 97 66
+370 655 01616

online site builder

Patarimai

    Atmintinė būsimai mamai

  • Pastojus tinkamiausias laikas pasirodyti gyd. odontologui yra pirmas trimestras, kada dėl hormoninių pokyčių kraujuoja dantenos, dažną nėščiąją pykina. Svarbi labai gera burnos higiena 2-3 kartus per dieną. Jei ryte pykina, kyla rūgštis, patartina paskalauti burną ar išsivalyti dantis.
  • Jei reikia gydyti dantis, geriausia tai atlikti antrą trimestrą. Tačiau atlikti rentgeno nuotraukas nerekomenduojama viso nėštumo metu. Todėl yra labai svarbu profilaktiškai pasirodyti gyd. odontologui dar tik pradėjus planuoti nėštumą.
  • Posakis, kad kiekvienas vaikas iš mamos atima po dantį yra netiesa. Tiesiog nėščios moterys, sutelkusios visą dėmesį į savo būsimą kūdikį, dažnai pamiršta pasirūpinti savo dantimis.
  • Kūdikio dantukų sveikata priklauso ne tik nuo genų, bet ir nuo būsimos mamytės mitybos bei nuo vaikučio dantukų priežiūros ir jo mitybos. Labai svarbus gaunamas kalcio kiekis antro trimestro metu. Geriausiai įsisavinamas natūralus su maistu gaunamas kalcis. Todėl nėščioji turėtų valgyti pieno, varškės produktų. Kartais, ypač netoleruojančioms pieno produktų, skiriami kalcio preparatai.
  • Vaikeliui dantis reikia pradėti valyti išdygus pirmajam dantukui. Jį reikia valyti drėgna marle ar švariu audeklu po pusryčių ir vakare, einant miegoti. Išdygus pirmiesiems krūminiams dantukams, juos reikia valyti minkštu vaikišku šepetėliu. Tėveliai turi valyti ar aktyviai padėti savo mažyliui valytis dantis iki 7 – 8 metų, kada vaikas išmoksta gerai rašyti.
  • Išdygus pirmajam dantukui, turėtų mažėti ir išnykti naktiniai maitinimai. O jei tai neįmanoma, po kiekvieno naktinio maitinimo, reikia išvalyti mažyliui dantis. Labiausiai kenkia saldintų arbatėlių davimas naktį, jas reikia pakeisti nesaldintu vandeniu.
  • Taigi kokia bus mamytės ir jos kūdikėlio dantukų sveikata priklauso tik nuo jos pačios. O mažylis atsidėkos gražia balta šypsena.

Dėmesio:

    Svetainėje pateikti patarimai yra bendro pobūdžio bei nėra medicininio gydymo alternatyva; kiekvienu konkrečiu atveju reikia konsultuotis individualiai! Telefonu ar el. paštu konsultacijų neteikiame, prašome registruotis vizitui pas gydytoją.

Adresas

D. Šapalienės odontologijos klinika UAB
Vytauto g. 187, 77170 Šiauliai,
Lietuva

Kontaktai

E-paštas: sapaliene @ splius.lt Tel.: +370 41 43 97 66
Tel.: +370 655 01616

Rekvizitai

Į/k - 144971818
Licencijos Nr. 1133

Be raštiško klinikos administracijos leidimo, svetainėje esančią medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti griežtai draudžiama