Mūsų darbo laikas:
I-V      8:00-19:00
   VI-VII     nedirbame
 Registruokitės tel. Nr.:
+370 41 43 97 66
+370 655 01616

amp template

Patarimai

    Ortodontinis gydymas breketų sistema ir burnos higiena

Breketų sistema labai sunkina burnos higieną. Aplink breketus, žiedus, lankus kaupiasi apnašos. Jas sudaro maisto likučiai, bakterijos, seilės. Nenuvalytos apnašos sukelia emalio dekalcinaciją (irimą), prasideda dantenų uždegimas, dantenos pabrinksta, pradeda kraujuoti. Dantenų uždegimo požymiai jau rodo, kad burnos higiena nepakankama. Todėl būtina dažnai ir kruopščiai valyti dantis pačiam, o kas 4 mėn. lankytis pas burnos higienistą, kad profesionaliai atliktų burnos higienos procedūras.

    Kaip valyti?

  • Pirmiausia įprastu minkštu dantų šepetėliu nuvalomi visi dantų paviršiai: lūpiniai, kramtomieji, gomuriniai ir liežuviniai. Judesiai: pradėkite valyti šepetėliu šluodamas viršutinį dantų lanką iš viršaus į apačią, o apatinį - iš apačios į viršų. Taip reikia valyti išeilįs kiekvieną segmentą iš kairės į dešinę. Tada šepetėlį pridėti ties dantenomis ir sukamuoju judesiu valyti dantų kaklelius ir dantenas.
  • Nuvalyti reikia ir liežuvį. 
  • Specialiu vieno danties šepetėliu valomas lūpinis dantų paviršius, ant kurio užklijuoti breketai. Vieno danties šepetėliu ypač atidžiai reikia nuvalyti sritį tarp dantenų ir breketo, taip pat šoninius danties paviršius po lanku, pačius breketus. Judesiai: valyti vietas prie žiedų, uždėtų ant krūminių dantų reikia atsargiai, kad nebūtų ištrauktas lankas. Atidžiau valyti kabliukus ir kilpeles, nes jos yra potencialios vietos, kur susilaiko maisto likučiai. 
  • Tarpdančius reikia valyti tarpdančių siūlu. 
  • Ortodontinio gydymo metu šepetėliai greitai susidėvi, todėl kas 3-4 mėn. pakeiskite jį nauju. Jei reikia, ir dažniau. 
  • Kontrolei praverčia dažančios tabletės.

    Kada valyti?

  • Mažiausiai keturis kartus per dieną - po kiekvieno valgio ir prieš miegą.
  • Vieno danties šepetėli reikia turėti visada. Po valgio vieno danties šepetėliu reikia pašalinti maisto likučius, nes smulkūs maisto gabaliukai yra linkę susilaikyti už sistemos dalių. Po valgio būtina burną išskalauti stikline vandens. 
  • Prieš miegą reikia ypač atidžiai išvalyti visus dantis, išskalauti burną, tarpdančių siūlu išvalyti tarpdančius. 
  • Turėtumėte suprasti, kad jei nesilaikoma burnos higienos, breketai gali būti nuimti saugant dantų ir dantenų sveikatą, bet nepasiekus norimo gydymo rezultato.
Tikimės, jog suprasite, koks svarbus Jūsų vaidmuo gydyme.

Dėmesio:

    Svetainėje pateikti patarimai yra bendro pobūdžio bei nėra medicininio gydymo alternatyva; kiekvienu konkrečiu atveju reikia konsultuotis individualiai! Telefonu ar el. paštu konsultacijų neteikiame, prašome registruotis vizitui pas gydytoją.

Adresas

D. Šapalienės odontologijos klinika UAB
Vytauto g. 187, 77170 Šiauliai,
Lietuva

Kontaktai

E-paštas: sapaliene @ splius.lt Tel.: +370 41 43 97 66
Tel.: +370 655 01616

Rekvizitai

Į/k - 144971818
Licencijos Nr. 1133

Be raštiško klinikos administracijos leidimo, svetainėje esančią medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti griežtai draudžiama