Mūsų darbo laikas:
I-V      8:00-19:00
   VI-VII     nedirbame
 Registruokitės tel. Nr.:
+370 41 43 97 66
+370 655 01616

how to make your own website

Dantų protezavimas

Protezavimas – tai odontologinė procedūra, kurios metu sėkmingai atkuriami prarasti ar negrįžtamai pažeisti dantys. Pasitelkus dantų technikų laboratorijoje pagamintas individualias restauracijas, sugrąžinama visavertė kramtymo, fonetikos ir estetikos funkcija.

Kviečiame apsilankyti D. Šapalienės odontologijos klinikoje: Jums siūlomos aukščiausio lygio dantų protezavimas Šiauliuose!

Kokią naudą teikia dantų protezavimas?

Šis metodas pasižymi aibe privalumų sveikatai, estetikai ir savijautai:

 • Kokybiški protezai atrodo ir jaučiasi labai natūraliai, todėl jų plika akimi neatskirsite nuo natūralių dantų.
 • Protezuotų dantų priežiūra labai paprasta: rūpinkitės jais kaip sveikaisiais savo dantimis. 
 • Restauracijos tvirtos ir stabilios, todėl be baimės galima mėgautis įprastais patiekalais ir užkandžiais. 
 • Visi protezai klinikoje gaminami individualiai, pagal Jūsų dantų formą, poreikius ir burnos anatomiją. 
 • Protezavimo metu nekenkiama sveikiesiems dantims, išsaugomi natūralūs dantų audiniai, nepažeidžiamas emalis. 
 • Protezai yra viena efektyviausių priemonių, siekiant apsisaugoti nuo komplikacijų ar tolimesnių dantų pažeidimų. 
 • Gamybai naudojamos sertifikuotos, patikrintos medžiagos. Dėl šios priežasties dantų restauracijos suteikia ilgaamžį rezultatą: puikiai atrodo ir lieka tvirtos 15 metų ar dar ilgiau. 
 • Protezai ne tik apsaugo Jūsų dantis ir sveikatą, bet prisideda prie geresnės emocinės savijautos. Restauracijų dėka galite mėgautis puikia išvaizda ir pasitikėjimu savimi be kompleksų. 

Kodėl reikalingas protezavimas?

Gydytojų teigimu, kai dantys stipriai pažeisti ar prarasti, būtina pasirūpinti efektyviu jų atkūrimu protezuojant. Nesuteikus pagalbos, ilgainiui situacija komplikuojasi. Štai kodėl:

 • Laiku neatkūrus stipriai pažeistų dantų, dyla kramtomieji paviršiai, aptrupa sienelės, dantys gali visai nuskilti.
 • Stipriai pažeidus dantų paviršių, jie tampa mažiau atsparūs bakterijoms ir mikroorganizmams, kurie skverbiasi į audinius. ; 
 • Kyla rizika, kad viename dantyje prasidėjusi infekcija paveiks ir sveikuosius kaimyninius dantis.  
 • Dėl pažeidimų ar natūralaus dėvėjimosi pakitusi dantų forma gali lemti sąkandžio sužemėjimą, kramtymo sutrikimus ir virškinimo problemas.  
 • Neverta nuvertinti ir psichologinių padarinių. Prarasti, nusidėvėję, estetiką ir kramtymo funkciją praradę dantys sudarko šypseną, todėl nemažai pacientų tampa susikaustę, vengia šypsotis ir užsisklendžia savyje. 

Šių ir kitų sveikatos grėsmių išvengsite laiku pasirūpinę dantų atstatymu restauracijų pagalba. Ilgalaikiam rezultatui rekomenduojame rinktis saugią ir efektyvią protezavimo procedūrą.

Dantų protezavimo galimybės klinikoje

Mūsų pacientai gali rinktis iš skirtingų restauracijų. Dantų protezai gali būti skirstomi į dvi pagrindines kategorijas:

Neišimami protezai Išimami protezai
Dantų vainikėliai (pagaminti iš metalo keramikos, bemetalės keramikos arba cirkonio oksido keramikos); Lanko atraminiai protezai, kurie fiksuojasi specialių kabliukų pagalba ant likusių dantų;
Plastmasiniai laikini vainikėliai; Dalinės arba pilnos išimamos plokštelės, kurios fiksuojamos tam pritaikytais klijais.
Įklotai ir užklotai;
Dantų laminatės (estetiniai protezai)
Protezai ant implantų (vainikėliai, plokštelės ir pan.).
Neišimami protezai
Dantų vainikėliai (pagaminti iš metalo keramikos, bemetalės keramikos arba cirkonio oksido keramikos);
Plastmasiniai laikini vainikėliai;
Įklotai ir užklotai;
Dantų laminatės (estetiniai protezai)
Protezai ant implantų (vainikėliai, plokštelės ir pan.).
Išimami protezai
Lanko atraminiai protezai, kurie fiksuojasi specialių kabliukų pagalba ant likusių dantų;
Dalinės arba pilnos išimamos plokštelės, kurios fiksuojamos tam pritaikytais klijais.

Visus dantų protezus gamina kvalifikuoti, patyrę dantų technikai dantų technikos laboratorijoje, todėl gausite idealiai Jums pritaikytą rezultatą.

Kokias medžiagas rinktis?

Dantų protezavimas klinikoje atliekamas naudojant restauracijas, pagamintas iš patikimų, sertifikuotų medžiagų. Protezams naudojama metalo keramika, bemetalė (stiklo, e.max) keramika ir cirkonio oksido keramika. Aptarkime šių medžiagų pranašumus ir trūkumus:

 • Metalo keramika – lieti metalo vainikėliai, padengti plonu keramikos sluoksniu yra ekonomiškiausias medžiagos pasirinkimas. Metalo keramikos protezai tarnauja patikimai, yra tvirti ir ilgalaikiai. Vis dėlto, ši medžiaga turi tam tikrų trūkumų: metalas nėra laidus šviesai, todėl restauracijos atrodo nenatūraliai. Dėl prastesnės estetikos metalo keramika rekomenduojama tik krūminių dantų protezavimui. Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad į alergijas linkusiems pacientams ši medžiaga gali netikti: pasitaiko atvejų, kai protezų sudėtyje esantis metalas sukelia alerginę reakciją. ; 
 • Bemetalė keramika (stiklo, e.max) – tai vienas optimaliausių pasirinkimų ieškant ilgalaikių, tačiau pakankamai ekonomiškų restauracijų. Bemetalė keramika yra šviesai laidi medžiaga, puikiai tinkanti tiek krūminių, tiek priekinių dantų atkūrimui. Ši keramika yra ilgaamžė, o protezai savo tvirtumu nenusileidžia natūraliems dantims ir atrodo itin natūraliai.  
 • Cirkonio keramika – tai bene tvirčiausios restauracijos rinkoje. Cirkonio oksidas yra unikali medžiaga, visiškai saugi net jautriam organizmui. Dėl savo tvirtumo, estetikos ir ilgaamžiškumo cirkonio oksido vainikėliai yra vienas geriausių pasirinkimų svarstant apie dantų protezavimą. Tiesa, šie protezai pasižymi aukštesne kaina nei metalo ar bemetalės keramikos restauracijos.  

Dantų protezavimo eiga

Dantų protezavimas vyksta laikantis šių etapų:

 1. Konsultacija: pirmiausia atliekama paciento apžiūra, išklausoma jo pageidavimų ir sudaromas bei aptariamas gydymo planas.
 2. Atspaudų nuėmimas: restauracijų gamybai reikalingi dantų atspaudai nuimami skaitmeniniu skeneriu, greitai, tiksliai ir be diskomforto.
 3. Protezų gamyba: pagal gautus atspaudus, dantų technikų laboratorijoje gaminamos reikalingos restauracijos. Šis etapas reikalauja tikslumo ir kruopštumo, nes naujieji protezai turi idealiai atkartoti paciento dantų struktūrą, vageles, kauburėlius.
 4. Pasiruošimas protezavimui: priklausomai nuo dantų būklės ir restauracijos tipo, dantys gali būti švelniai šlifuojami (pvz., jeigu protezai tvirtinami ant danties fragmentų).
 5. Protezų fiksavimas: Atlikus reikiamą pasiruošimą, dantų technikų paruoštos restauracijos tvirtinamos pacientui ant likusių dantų arba implantų.

Tyrimai ir praktika rodo, kad dantų protezai – kol kas efektyviausias defektų paveiktų arba prarastų dantų atstatymo būdas. Šis metodas leidžia išvengti komplikacijų ir apsaugoti Jūsų šypseną. Kviečiame apsilankyti D. Šapalienės odontologijos klinikoje. Profesionalūs gydytojai odontologai atliks išsamią apžiūrą, sudarys gydymo planą ir pasirūpins nepriekaištingu dantų atkūrimu. Jūsų laukia kokybiškas dantų protezavimas Šiauliuose, kurio rezultatais džiaugsitės ilgus metus!

DUK

1. Kodėl dantys yra pažeidžiami?

Viena pagrindinių protezavimo priežasčių – stiprus dantų nusidėvėjimas ir negrįžtami pažeidimai. Dantys dėvisi dėl įvairių priežasčių: traumų, mechaninių pažeidimų ar laiko poveikio. Prisideda ir tam tikri įpročiai bei gyvenimo būdo veiksniai: nesubalansuota mityba, cukrų ir angliavandenių vartojimas, alkoholis, tabako gaminiai, laiku neatliekama burnos higiena. Taip pat negrįžtamą žalą dantims daro tokie įpročiai, kaip ledo kubelių ar nagų kramtymas, nevalingas polinkis griežti dantimis (bruksizmas). Spartų dantų dėvėjimąsi ir ankstyvą netekimą taip pat gali paskatinti genetiniai veiksniai.

2. Ar dantų protezavimas pensininkams gali būti kompensuojamas?

Turime puikių žinių savo pacientams: dantų protezavimas pensininkams tikrai gali būti kompensuojamas! Esame sudarę sutartį su Valstybine ligonių kasa. Tai reiškia, kad pagal šiuo metu galiojančią nustatytą dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarką, klinikoje atliekant protezavimą numatoma kompensacija asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius.

3. Kaip pasiruošti dantų protezavimui?

Verta atkreipti dėmesį, kad prieš dantų atkūrimą protezais būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Šios procedūros metu kruopščiai pašalinamos mineralizuotos apnašos-konkrementai, kiti nešvarumai, dėl maisto ir gėrimų atsiradusios pigmentinės dėmės. Protezavimas gali būti atliekamas tik kai pacientas jaučiasi gerai fiziškai. Jeigu sirguliuojate, procedūrą būtina nukelti.

4. Ar dantų protezavimas – skausmingas?

Gydymo metu pritaikoma vietinė nejautra, todėl skausmo tikrai nejausite. Pirmas dienas po protezavimo galite jausti maudimą, tinimą ir kitus nemalonius pojūčius, tačiau juos veiksmingai numalšinsite gydytojo paskirtais vaistais.

5. Kokius protezus verčiau rinktis – išimamus ar nuolatinius?

Specialistai rekomenduoja neišimamus protezus. To priežastys – kelios. Pirmiausia, išimami protezai prasčiau fiksuojasi, nepakankamai priglunda prie dantenų, todėl jais nepavyks kokybiškai atkurti kramtymo funkcijos. Dar viena problema – išimami protezai nestimuliuoja žandikaulio kaulo, todėl nestabdo jo nykimo ir kitų degeneracinių procesų. Be to, lyginant su neišimamais protezais, išimamos restauracijos atrodo nenatūraliai. Galiausiai, nors išimami protezai savo kaina atrodo patrauklesnis variantas, jie dėvisi sparčiau ir turi būti dažnai keičiami, todėl ilgalaikėje perspektyvoje sutaupyti tikrai nepavyks.

6. Kiek laiko tarnaus protezai?

Kokybiškai, pagal visus ES standartus pagaminti neišimami dantų protezai paprastai tarnauja iki keliolikos metų, tačiau tai individualu ir priklauso nuo bendros burnos higienos, mitybos bei kitų veiksnių. Tuo tarpu išimami protezai dėvisi sparčiau ir dažniausiai tarnauja apie 3-5 metus.

7. Kokio amžiaus pacientams tinkamas protezavimas?

Amžiaus ribos čia nėra: svarbiausia, kad pacientas būtų fiziškai sveikas, nesirgtų infekcinėmis ar kvėpavimo takų kitomis ligomis.

8. Ar prie protezų bus sunku priprasti?

Kokybiški, fiksuojami dantų protezai užtikrina natūralių dantų pojūtį, todėl atslūgus tinimui po dantų protezavimo, diskomforto jausti neturėtumėte.

9. Ar dantų protezavimas tikrai saugi procedūra?

Užtikriname, kad profesionalių gydytojų atliekamas dantų protezavimas yra saugi procedūra. Naudojamos modernios gydymo technologijos ir saugios, sertifikuotos priemonės. Visa tai padeda išvengti nemalonių šalutinių reiškinių ir užtikrina kokybiškas restauracijas.

Adresas

D. Šapalienės odontologijos klinika UAB
Vytauto g. 187, 77170 Šiauliai,
Lietuva

Kontaktai

E-paštas: sapaliene @ splius.lt Tel.: +370 41 43 97 66
Tel.: +370 655 01616

Rekvizitai

Į/k - 144971818
Licencijos Nr. 1133

Be raštiško klinikos administracijos leidimo, svetainėje esančią medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti griežtai draudžiama