Mūsų darbo laikas:
I-V      8:00-19:00
   VI-VII     nedirbame
 Registruokitės tel. Nr.:
+370 41 43 97 66
+370 655 01616

how to make your own website

Ortodontinis gydymas

Ortodontija – odontologijos šaka, kurios dėka sprendžiamos tokios problemos, kaip kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis.

Patyrusi, kompetentinga gydytoja ortodontė Šiauliuose, D. Šapalienės klinikoje yra pasiruošusi priimti Jus ir suteikti efektyvią ortodontinę pagalbą net sudėtingoje situacijoje!

Kodėl reikalingas ortodontinis gydymas?

Tyrimai rodo, kad su netaisyklinga dantų padėtimi susiduria daugiau nei pusė populiacijos. Tai labai paplitusi problema, kurios priežastys – įvairios. Dantys nelygiai sudygsta dėl žalingų įpročių, ankstyvo dantų netekimo bei genetinio paveldimumo.

Tokiu atveju kyla rizika, kad dantys taps kreivi ar išsivystys blogas sukandimas. Dažniausiai tai – estetinė problema ir tik labai retais atvejais sukelia kalbos, fonetikos problemas, kramtymo sunkumus ir skausmą, žandikaulio sąnario sutrikimus bei trumpina dantų tarnavimo ilgaamžiškumą.

Kokios gydymo priemonės naudojamos?

Mūsų klinikoje dantų padėties ir sukandimo anomalijos gydomos:

  • Ikiortodontiniais treineriais. – Treineriai yra daugiafunkciai išimami aparatai, paprastai taikomi vaikams. Jais sėkmingai koreguojamos nedidelės arba pavienės problemos (pvz. pavieniai kreivi vaikų dantukai), taip pat – netaisyklinga liežuvio, žandikaulio padėtis. Treineriai taip pat neleidžia kvėpuoti pro burną, moko taisyklingai ryti, trukdo čiulpti pirštą, todėl padeda kovoti su netaisyklingais vaikų įpročiais.
  • Ortodontinėmis plokštelėmis. – Tai dar vienas efektyvus išimamas aparatas, kurį paprastai taikome vaikams ir paaugliams, kurių žandikauliai vis dar vystosi. Plokštelės sėkmingai koreguoja kreivą dantų padėtį, netaisyklingą sąkandį ir padeda apsisaugoti nuo žandikaulio deformacijos.; 
  • Kabių (breketų) sistemomis. – Breketai yra vienas populiariausių gydymo aparatų, kuriuo galima sėkmingai koreguoti vidutines ir dideles ortodontines problemas, sąkandžio defektus. Breketų sistemos klijuojamos ant kiekvieno danties atskirai ir tvirtinamos specialia vielute. Pacientai gali rinktis 1) klasikinius metalinius breketus, 2) beligatūrinius breketus, kurie yra komfortiškesni ir šiek tiek sutrumpina gydymo laikotarpį, 3) skaidrius keramikinius breketus, kurie puikiai prisitaiko prie natūralios danties spalvos ir yra mažai pastebimi.; 
  • Tiesinamosiomis kapomis. – Dantų tiesinimas kapomis – tai ortodontinio gydymo inovacija, kurios dėka dantys tiesinami komfortiškiau, be skausmo ir diskomforto. Kapos yra gaminamos iš medicininio plastiko, kuris yra permatomas, todėl ši gydymo priemonė yra praktiškai nepastebima. Valgymo ir dantų valymo metu tiesinamosios kapos yra išimamos, todėl drąsiai mėgausitės įprastais patiekalais ir nesudėtinga dantų bei burnos priežiūra. Norint gerų rezultatų, kapas būtina nešioti bent 20-22 valandas per parą. 

Taip pat siūlomi ir kiti ortodontiniai aparatai:

  • Funkciniai aparatai. Tai – neišimami aparatai, kuriais koreguojamas sąkandis ir praplėčiamas apatinis žandikaulis. Jis pastumiamas taisyklinga kryptimi. Vykstant šiam procesui, taip pat koreguojama ir dantų padėtis. Šie aparatai dažniausiai taikomi vaikams ir paaugliams, tačiau tinka ir suaugusiems.
  • Išorinio tempimo aparatai. – Šie išimami aparatai padeda paslinkti paciento viršutinius krūminius dantis atgal, į reikiamą padėtį. Tokiu būdu padaroma laisvos vietos ir efektyviai ištiesinami susigrūdę dantys, koreguojami nedideli sąkandžio defektai. Siekiant geriausių rezultatų, aparatus patariama nešioti daugiau nei 16 valandų per parą: priešingu atveju rezultatai nebus efektyvūs.; 
  • Greito žandikaulio plėtimo aparatai. – Tai fiksuojami (nenuimami) aparatai, skirti siauram viršutiniam žandikauliui praplėsti: tokiu būdu koreguojamas dantų susigrūdimas. Kaip ir funkciniai aparatai, greito plėtimo aparatas labiau rekomenduojamas vaikams ir paaugliams, tačiau tam tikrais atvejais padeda ir suaugusiems.; 

Svarbu žinoti: Baigus ortodontinį gydymą, visada yra retencinis laikotarpis, kuris trunka nuo kelių mėnesių iki metų, o kartais – ir visam laikui.

Kaip vyksta ortodontinis gydymas?

Endodontinis gydymas atliekamas laikantis šių etapų:

  1. Konsultacija ir apžiūra: Kiekvienas atvejis individualus, todėl gydymo efektyvumui būtinas nuoseklus paciento ištyrimas. Padaroma rentgeno nuotrauka, įvertinama dantų būklė ir sudaromas gydymo planas.
  2. Atspaudų nuėmimas. : Gydant ortodontiniais aparatais, reikalingas tikslus paciento dantų modelis, todėl nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos individualiai gaminamas aparatas – breketai, tiesinamosios kapos, plokštelė ar kt.
  3. Ortodontinis gydymas.: Pacientui pritaikius aparatus, gydymas vyksta pagal ortodonto numatytą metodiką, laikantis visų gydytojo nurodymų.

Ortodontija – efektyviausias sprendimas, kovojant su netaisyklinga dantų padėtimi ir sąkandžio problemomis. Ieškote veiksmingos išeities savo dantų sveikatai ir šypsenai? Kviečiame apsilankyti D. Šapalienės odontologijos klinikoje. Profesionali mūsų gydytoja ortodontė pritaikys Jums geriausią gydymą!

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Ar dantų tiesinimas tinka tik paaugliams?

Tai gana paplitęs mitas, kurį šiuolaikinė ortodontija lengvai paneigia. Ortodontinis gydymas padeda ir vyresnio amžiaus žmonėms, amžius čia – ne riba.

2. Ar dantų tiesinimas kapomis geriau už breketus?

Tiek breketai, tiek kapos suteikia gerus rezultatus, tačiau renkantis gydymo metodą, verta atsižvelgti į Jūsų prioritetus. Skaidrios tiesinamosios kapos, lyginant su breketais, yra komfortiškesnės ir praktiškai nepastebimos, be to, jas galima išsiimti. Vis dėlto, naudojant šį metodą labai svarbi paciento motyvacija: norint gerų rezultatų, kapas būtina nešioti bent 20-22 valandas per parą.

3. Kiek trunka dantų tiesinimas?

Gydymo trukmė individuali, tačiau tiesinant dantis kapomis ar breketais, gydymas vidutiniškai tęsiasi apie 24-36 mėnesius. Nešiojant plokšteles ir kitus funkcinius aparatus gydymas trunka šiek tiek trumpiau.

Adresas

D. Šapalienės odontologijos klinika UAB
Vytauto g. 187, 77170 Šiauliai,
Lietuva

Kontaktai

E-paštas: sapaliene @ splius.lt Tel.: +370 41 43 97 66
Tel.: +370 655 01616

Rekvizitai

Į/k - 144971818
Licencijos Nr. 1133

Be raštiško klinikos administracijos leidimo, svetainėje esančią medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti griežtai draudžiama