Mūsų darbo laikas:
I-V      8:00-19:00
   VI-VII     nedirbame
 Registruokitės tel. Nr.:
+370 41 43 97 66
+370 655 01616

website templates

Patarimai

    Ortodontinis gydymas išimamais aparatais ir burnos higiena

  • Netaisyklingos dantų padėtys ar sąkandis gali būti gydomi išimamais ortodontiniais aparatais. Juos pacientas pats gali išsiimti, išvalyti, aktyvuoti ir vėl įsidėti.
  • Pagrindinė paciento užduotis – taisyklingai ir ypač kruopščiai valyti dantis ir prižiūrėti aparatą. Kiekvieną dieną ryte ir vakare išsiėmus aparatą reikia išsivalyti dantis. Dantys valomi įprastu minkštu šepetėliu ir fluoro turinčia pasta 3 min. Paskui tuo pačiu šepetėliu arba atskiru kietu (skirtu plokštelėms valyti) šepetėliu išvalomas aparatas. Įpatingai atidžiai reikia išvalyti tas vietas, kurios liečiasi su gomuriu ir dantukais, taip pat sraigto, spyruoklių vietas, nes ten dažniausiai ir daugiausia kaupiasi apnašo. Jeigu ne visos ortodontinio aparato dalys išsiima (pvz.: žiedeliai su vamzdeliais, nešiojant išorinio tempimo aparatą), jas būtina išvalyti specialiu vieno danties šepetėliu. Ortodontiniai aparatai ėduonies nesukelia – ėduonį sukelia bloga ar nepakankama burnos higiena!
  • Ortodontino gydymo metu aparatą reikia nešioti kuo ilgiau, dažniausiai visą parą. Pavalgius labai svarbu išsiimti aparatą ir nuplauti jį po tekančiu vandeniu ir išsiskalauti burną.
  • Patartina vengti saldžių gėrimų, daug cukraus turinčio maisto.
  • Svarbu tinkamai išsiimti ir įsidėti aparatą, kad nesusižeisti. Jei paskiriami išoriniai aparatai, pvz.: veido kaukė, išorinio tempimo aparatas, su jais negalima žaisti judrių žaidimų, sportuoti.
  • Būtina atidžiai vykdyti visus gydytojo nurodymus, lankytis nustatytu režimu. Praleidus gydytojo nurodytą laiką, negalima savarankiškai tęsti gydymo. Jei aparatas sulūžo ar nesilaiko burnoje, atsirado žaizdelių, būtina kreiptis į gydytoją.
  • Gera burnos higiena, tinkamas aparato nešiojimas leis pasiekti puikių gydymo rezultatų ir galėsite džiaugtis gražia ir sveika šypsena.

Dėmesio:

    Svetainėje pateikti patarimai yra bendro pobūdžio bei nėra medicininio gydymo alternatyva; kiekvienu konkrečiu atveju reikia konsultuotis individualiai! Telefonu ar el. paštu konsultacijų neteikiame, prašome registruotis vizitui pas gydytoją.

Adresas

D. Šapalienės odontologijos klinika UAB
Vytauto g. 187, 77170 Šiauliai,
Lietuva

Kontaktai

E-paštas: sapaliene @ splius.lt Tel.: +370 41 43 97 66
Tel.: +370 655 01616

Rekvizitai

Į/k - 144971818
Licencijos Nr. 1133

Be raštiško klinikos administracijos leidimo, svetainėje esančią medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti griežtai draudžiama